Razem Budujemy Centrum Pomocy Dzieciom!

Każdego roku w Polsce tysiące dzieci doświadcza przemocy, wykorzystywania seksualnego i innych poważnych przestępstw, a ponad 6 tysięcy dzieci uczestniczy w procesach karnych w charakterze świadka.
Dla dziecka skrzywdzonego dramat nie kończy się na ujęciu sprawcy. Procedury prawne, konieczność składania zeznań (często przeciwko najbliższym),  konfrontacje z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości to dla niego kolejna trauma.

Dlatego chcemy stworzyć pierwsze w Polsce specjalistyczne Centrum Pomocy Dzieciom, w którym pod jednym dachem zapewnimy im kompleksową opiekę – prawną, medyczną i terapeutyczną. Dzięki niemu dzieci będą miały szansę na powrót do życia bez strachu i bólu.

Razem dajmy im siłę! Już dziś dołącz do nas i dołóż swoją cegiełkę.

Wpłać

 

Jak będzie działać Centrum Pomocy Dzieciom

Sprawdzone wzory

Doświadczenia innych krajów pokazują, że najlepszym modelem pomocy dzieciom pokrzywdzonym przestępstwem jest interdyscyplinarna pomoc w lokalnym środowisku, w specjalistycznej placówce, gdzie pod jednym dachem dziecko i rodzina otrzymuje pomoc psychologiczną i prawną oraz gwarancję udziału w przyjaznych procedurach karnych. Modelowym przykładem takiego centrum jest istniejące od ponad 30 lat Children`s Advocacy Center w USA, służące za wzór wielu placówkom na świecie, między innymi islandzkiemu Barnahus, które stało się z kolei punktem odniesienia dla podobnych centrów powstających w Europie.

Taki właśnie model zaadaptowany do polskich realiów prawnych, bazujący na ponad dwudziestoletnich doświadczeniach Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, chcemy realizować w Centrum Pomocy Dzieciom (CPD).

Pomoc dla krzywdzonego dziecka i jego rodziny

Dziecko, które ujawni, że doświadczyło wykorzystywania seksualnego lub przemocy fizycznej, a sprawa zostanie zgłoszona na policję lub do prokuratury, trafi pod opiekę Centrum Pomocy Dzieciom. Tu zostanie przede wszystkim otoczone pomocą psychologiczną, której wówczas najbardziej potrzebuje…

Czytaj dalej...

Miejsce przyjazne dziecku

Niezwykle ważny jest przyjazny charakter miejsca, w którym dzieci znajdą pomoc. Architektura i przyjazny dziecku wystrój wnętrz nie kojarzący się z instytucjami publicznymi pomogą poczuć się pewniej w trudnych sytuacjach przesłuchań i spotkań terapeutycznych.

Zobacz wizualizacje...

Dzieci, którym pomagamy

Mają kilka lub kilkanaście lat, a dźwigają bagaż starych, doświadczonych trudnym życiem ludzi. Przychodzą do nas nieufni, najeżeni, poranieni przez najbliższych, bez wiary w zmianę na lepsze, bez marzeń i nadziei.

Poznaj kilkoro z nich…

Kontakt

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
ul. Walecznych 59
03-926 Warszawa

e-mail: razem@fdds.pl

Numer konta:
Bank PEKAO SA 49 1240 6074 1111 0010 6793 84 19
IBAN PL 49 1240 6074 1111 0010 6793 84 19
SWIFT PKOPPLPW