Edukacja

Nasze działania edukacyjne kierujemy do dzieci, rodziców, opiekunów, profesjonalistów, a także społeczności i organizacji. Jesteśmy przekonani, że edukacja w zakresie przeciwdziałania krzywdzeniu dzieci może w znacznym stopniu przyczynić się do zmniejszenia skali przemocy wobec najmłodszych.

Jak edukujemy?

DZIECI – prowadzimy grupy edukacyjne, przygotowujemy scenariusze zajęć, kursy e-learningowe, wydawnictwa i materiały multimedialne, aby znały zagrożenia i wiedziały, jak na nie reagować i zwiększać swoje bezpieczeństwo.

RODZICE I OPIEKUNOWIE – prowadzimy spotkania i warsztaty, przygotowujemy artykuły i wydawnictwa, realizujemy filmy edukacyjne, aby rodzice więcej wiedzieli o problemie krzywdzenia dzieci, potrafili reagować i zwiększali swoje kompetencje, by być jak najlepszym wsparciem dla swoich dzieci. Przekazujemy wiedzę o rozwoju dziecka i wychowaniu bez przemocy, informujemy o naszej ofercie zajęć i warsztatów dla rodziców, wspieramy rodziców i opiekunów na stronie rodzice.fdds.pl.

PROFESJONALIŚCI  – prowadzimy szkolenia i organizujemy konferencje, przygotowujemy specjalistyczne wydawnictwa, kursy e-learning oraz materiały do pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzicami.

Sprawdź ofertę edukacyjną Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę