Razem Budujemy Centra Pomocy Dzieciom!

Każdego roku w Polsce tysiące dzieci doświadcza przemocy, wykorzystywania seksualnego i innych poważnych przestępstw, a ponad 6 tysięcy dzieci uczestniczy w procesach karnych w charakterze świadka.
Dla dziecka skrzywdzonego dramat nie kończy się na ujęciu sprawcy. Procedury prawne, konieczność składania zeznań (często przeciwko najbliższym),  konfrontacje z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości to dla niego kolejna trauma.

Dlatego tworzymy w Polsce specjalistyczne Centra Pomocy Dzieciom, w których dzieci, a także ich najbliżsi, otrzymają kompleksową pomoc – prawną, medyczną i terapeutyczną, pod jednym dachem. Chcemy, aby do końca 2019 r. powstały 4 takie placówki w całym kraju. Dzięki nim dzieci otrzymają szansę na powrót do życia bez strachu i bólu.

22 września 2017 r. otworzyliśmy pierwszą placówkę tego typu – Centrum Pomocy Dzieciom w Starogardzie Gdańskim, a w kwietniu 2018 r. kolejną – Centrum Pomocy Dzieciom w Warszawie. Planujemy już kolejne placówki: w Białymstoku i Głogowie.

Pomoc dzieciom w naszych centrach jest całkowicie bezpłatna, wszystkie koszty pokrywa Fundacja. Dlatego potrzebujemy wsparcia ludzi wielkiego serca. Naprawdę liczy sie każda złotówka. Możesz nam pomóc!

Razem dajmy dzieciom siłę! Już dziś dołącz do nas i dołóż swoją cegiełkę.

Wpłać

 

Jak będą działać Centra Pomocy Dzieciom

Sprawdzone wzory

Doświadczenia innych krajów pokazują, że najlepszym modelem pomocy dzieciom pokrzywdzonym przestępstwem jest interdyscyplinarna pomoc w lokalnym środowisku, w specjalistycznej placówce, gdzie pod jednym dachem dziecko i rodzina otrzymuje pomoc psychologiczną i prawną oraz gwarancję udziału w przyjaznych procedurach karnych. Modelowym przykładem takiego centrum jest istniejące od ponad 30 lat Children`s Advocacy Center w USA, służące za wzór wielu placówkom na świecie, między innymi islandzkiemu Barnahus, które stało się z kolei punktem odniesienia dla podobnych centrów powstających w Europie.

Taki właśnie model, zaadaptowany do polskich realiów prawnych, bazujący na ponad dwudziestoletnich doświadczeniach Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, chcemy realizować w Centrach Pomocy Dzieciom (CPD).

Pomoc dla krzywdzonego dziecka i jego rodziny

Dziecko, które ujawni, że doświadczyło wykorzystywania seksualnego lub przemocy fizycznej, a sprawa zostanie zgłoszona na policję lub do prokuratury, trafi pod opiekę Centrum Pomocy Dzieciom. Tu zostanie przede wszystkim otoczone pomocą psychologiczną, której wówczas najbardziej potrzebuje…

Czytaj dalej...

Miejsca przyjazne dziecku

Niezwykle ważny jest przyjazny charakter miejsca, w którym dzieci znajdą pomoc. Architektura i przyjazny dziecku wystrój wnętrz nie kojarzący się z instytucjami publicznymi, pomogą poczuć się pewniej w trudnych sytuacjach przesłuchań i spotkań terapeutycznych.

Zobacz zdjęcia

Dzieci, którym pomagamy

Mają kilka lub kilkanaście lat, a dźwigają bagaż traum i niezwykle trudnych doświadczeń. Przychodzą do nas nieufni, poranieni przez najbliższych, bez wiary w zmianę na lepsze, bez marzeń i nadziei.

Dzięki wsparciu, możemy pomagać im wracać do równowagi i odzyskiwać siłę.

Już teraz pomóż nam tworzyć Centra Pomocy Dzieciom!

Poznaj kilkoro z nich…

Kontakt

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
ul. Walecznych 59
03-926 Warszawa

e-mail: razem@fdds.pl

Numer konta:
Bank PEKAO SA 49 1240 6074 1111 0010 6793 84 19
IBAN PL 49 1240 6074 1111 0010 6793 84 19
SWIFT PKOPPLPW