Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Świętuj z nami 30. urodziny Fundacji!

Agenda

 

18:00 - 18:05 - wstęp i powitanie

18.05 - 18.30 - rozmowa z prezeską FDDS dr Moniką Sajkowską o 30 latach działalności Fundacji, obecnych wyzwaniach i planach organizacji na przyszłość

18.30 - 18.40 - przerwa muzyczna

18.40 - 20.20 - debata "Jak dawać dzieciom siłę" z udziałem zaproszonych ekspertów; prowadzenia Justyna Suchecka i Szymon Jadczak

20.20 - 20.50 - koncert muzyków z grupy Kuba Stankiewicz Trio

Uczestnicy debaty 

Przemysław Staroń

Psycholog, nauczyciel i trener, w niektórych kręgach lepiej znany jako Profesor Snap J Mówi o sobie, że jest geekiem i pasjonatem rzeczywistości. Z zaangażowaniem wspiera rozwój swoich uczniów podczas lekcji etyki, filozofii i wiedzy o kulturze w II LO w Sopocie. Jest tutorem niemal 50 finalistów i laureatów olimpiady filozoficznej, fanem kreatywnego nauczania i twórcą pracowni #utrzy oraz Nauczycielem Roku 2018. Pracuje nad kolejną częścią swojej książki "Szkoła bohaterek i bohaterów".

Joanna Bylinka-Stoch

Psycholog i psychoterapeutka pracująca w nurcie psychologii rozwojowej, bazującej na więzi i zabawie, dyrektor regionalna The Neufeld Institute Poland. Ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie zdobywała i wciąż zdobywa podczas licznych szkoleń oraz kursów czy też współpracy z wieloma świetnymi specjalistami.

Na co dzień prowadzi prywatną praktykę psychologiczną, współpracuje z Domowym Przedszkolem w Wolborzu oraz z Centrum Wspomagania Rozwoju Dziecka „Słowikowo”.

 

 

Jolanta Zmarzlik

Terapeutka, specjalistka ds. ochrony dzieci przed krzywdzeniem w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Zawodowo od zawsze towarzyszy dzieciom znajdującym się w szczególnie trudnej sytuacji – takim, których życie, zdrowie lub bezpieczeństwo w rodzinie są zagrożone. Pracowała w domu dziecka, pełniła funkcję społecznego kuratora sądowego, pomagała dzieciom uchodźczym mieszkającym w Polsce. Mawia o sobie: „pani od najtrudniejszych spraw”. W naszej Fundacji zajmuje się diagnozą i terapią rodzin oraz dzieci pokrzywdzonych przemocą i wykorzystywaniem seksualnym. Wydaje opinie psychologiczno-sądowe, prowadzi szkolenia z zakresu problematyki dziecka krzywdzonego.

 

 

dr Krzysztof Szwajca

Psychiatra, certyfikowany psychoterapeuta, superwizor i specjalista terapii środowiskowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Kierownik zespołu w Zespole Leczenia Domowego Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dzieci, Młodzieży i Dorosłych. Nauczyciel akademicki, autor i współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych. Zajmuje się diagnozą i leczeniem psychiatrycznym, psychoterapią indywidualną dzieci, młodzieży i dorosłych oraz psychoterapią rodzin i par. Za swoją pracę na rzecz pomocy dzieciom w 2018 r. został odznaczony przez naszą Fundację i Fundację Zeszytów Literackich Nagrodą im. Aliny Margolis-Edelman.

 

Magda Winiarska-Smoczyńska

Psycholożka i terapeutka. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, studiów podyplomowych z Diagnozy Klinicznej Dziecka i jego Rodziny na Uniwersytecie Warszawskim, Szkoły Psychoterapii Dzieci i Młodzieży przy Ośrodku Regeneracja oraz całościowego szkolenie w Krakowskiej Katedrze Psychiatrii. Odbyła szkolenie z metody pracy z rodzinami opartej na metalizowaniu w Anna Freud Center w Londynie oraz pogłębioną część szkolenia z zastosowania metalizowania w pracy grupowej. Ukończyła specjalistyczne 96-godzinne studium z zakresu przeciwdziałania depresji poporodowej. W Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę pracuje terapeutycznie z rodzinami z małymi dziećmi.

Justyna Suchecka i Szymon Jadczak

Justyna Suchecka - dziennikarka specjalizująca się w tematyce edukacyjnej, od 2008 do 2019 roku związana z „Gazetą Wyborczą”, od 2019 roku w TVN24.pl. Autorka książki: „Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”, zdobywczyni nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne za cykl: „Tysiące dzieci wypadło z systemu. Gdzie ich szukać” (2020 r.)


Szymon Jadczak - dziennikarz śledczy przez lata związany z TVN24, dziś  w Wirtualnej Polsce. Autor książki: „Wisła w ogniu. Jak bandyci ukradli Wisłę Kraków”, dwukrotny laureat nagrody Grand Press, ostatnio w 2020 roku w kategorii news za tekst: „Wybory, których nie było, kosztowały Pocztę Polską blisko 70 milionów. Ujawniamy dokumenty”

 

dr Monika Sajkowska

Doktor socjologii. Prezeska zarządu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, założycielka kwartalnika „Dziecko Krzywdzone. Teoria, Badania, Praktyka”, członkini rady społecznej Rzecznika Praw Obywatelskich, autorka i współautorka badań i publikacji na temat problemu krzywdzenia dzieci w Polsce, laureatka nagrody Polskiej Rady Biznesu w kategorii działalność społeczna w 2017 r.

Jak można nas wesprzeć?

Twoja darowizna sprawia, że możemy pomóc kolejnemu dziecku

umożliwia odebranie połączenia w 116 111 - telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży

Wspieraj nas

sprawia, że psycholog i prawnik będą mogli przygotować dziecko do przesłuchania

Wspieraj nas

pozwala nam rozpocząć terapię dziecka, które doświadczyło przemocy

Wspieraj nas