Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Deklaracja dostępności Strony internetowej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Strony internetowej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

  • Data publikacji strony internetowej: 2021-03-22
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2023-06-28

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

  • brak tekstu alternatywnego dla niektórych elementów graficznych
  • nie wszystkie elementy nawigacyjne posiadają alternatywę tekstową
  • niektóre z pól formularzy nie zawierają etykiet
  • na stronie występują obszary o zbyt niskim kontraście

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

  • Deklarację sporządzono dnia: 2021-08-31
  • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2023-05-15

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

  • Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Maria Keller-Hamela.
  • E-mail: maria.keller-hamela@fdds.pl
  • Telefon: 22 616 02 68

Każdy ma prawo:

  • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

  • Organ nadzorujący: Zarząd Fundacji
  • Adres: ul. Mazowiecka 12/25, 00-048 Warszawa
  • E-mail: biuro@fdds.pl
  • Telefon: 22 616 02 68

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Poradnia dla Rodziców Latarnia Morska
(ul. Walecznych 59, 03-926 Warszawa)  

Lokal znajduje się na drugim piętrze przedwojennego budynku. Przed Poradnią znajduje się parking wielostanowiskowy; w jego obrębie są wydzielone trzy miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnością. Otoczenie budynku jest utwardzone. Wejście do budynku znajduje się od ul. Peszteńskiej, brak informacji o tym fakcie od strony ul. Walecznych. Wejście znajduje się na poziomie chodnika. Do budynku prowadzi podjazd, który umożliwia wejście osobom poruszającym się na wózkach, a także rodzicom z wózkami. Wewnątrz dostępna jest winda prowadząca na wyższe kondygnacje. W razie jej awarii lub trudności w dostaniu się do Poradni jest możliwość poproszenia pracowników o pomoc. Informacje o rozkładzie pomieszczeń w budynku zapewnione w sposób wizualny, dotykowy lub głosowy (plany tyflograficzne, oznakowanie przestrzeni tabliczkami w języku Braille'a). Ciągi komunikacyjne zapewniają dostęp do placówki dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Możliwy jest wstęp osobie korzystającej z psa asystującego. W lokalu nie ma toalety dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Progi, skosy i inne potencjalnie niebezpieczne miejsca są oznaczone wizualnie. Poradnia nie zapewnia osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji w alternatywny sposób.  W placówce znajduje się sala szkoleniowa, 2 toalety, przewijak, 2 gabinety do konsultacji indywidualnej oraz 2 sale do terapii z rodzinami, a także przestrzeń biurowa. Przestrzeń Poradni jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową (szerokie drzwi, brak progów) oraz dla rodziców z dziećmi (przewijak, możliwość nakarmienia dziecka w osobnym pomieszczeniu). 

Centrum Dziecka i Rodziny
(ul. Walecznych 59, 03-926 Warszawa)

Lokal znajduje się na drugim piętrze przedwojennego budynku. Przed Centrum znajduje się parking wielostanowiskowy; w jego obrębie są wydzielone trzy miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnością. Otoczenie budynku jest utwardzone. Wejście do budynku znajduje się od ul. Peszteńskiej, brak informacji o tym fakcie od strony ul. Walecznych. Wejście znajduje się na poziomie chodnika. Wewnątrz dostępna jest winda prowadząca na wyższe kondygnacje. Przy wejściu do budynku brak informacji o rozmieszczeniu pomieszczeń - alternatywnie informacji na ten temat udziela pracownik Centrum. Ciągi komunikacyjne zapewniają dostęp do placówki dla osób z niepełnosprawnością ruchową. W lokalu nie ma toalety dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnością. W budynku znajdują się tabliczki informacyjne Braille'a (przy domofonie, przy wejściu do lokalu, na drzwiach do łazienki). Progi, skosy i inne potencjalnie niebezpieczne miejsca są oznaczone wizualnie. Centrum nie zapewnia osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji w alternatywny sposób.  

Centrum Pomocy Dzieciom w Warszawie
(ul. Przybyszewskiego 20/24, 01-824 Warszawa)

Centrum znajduje się w 2-kondygancyjnym budynku. Przed budynkiem wydzielone jedno miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością; otoczenie budynku jest utwardzone. Do placówki prowadzą dwa wejścia - przy jednym z nich dostępna jest platforma przyschodowa - do jej uruchomienia wymagana jest obecność pracownika Centrum. Przy wejściu do budynku tablica tyflograficzna z informacją o rozmieszczeniu pomieszczeń. W budynku znajdują się tabliczki informacyjne Braille'a (przy domofonie, na drzwiach do pomieszczeń, na poręczach schodów). Wewnątrz budynku nie ma dźwigu osobowego, co uniemożliwia osobie z niepełnosprawnością ruchową dostęp do wyższych kondygnacji - alternatywnie klienci obsługiwani są na parterze. W budynku obecna jest toaleta dostosowana do potrzeb osób o szczególnych potrzebach. Pierwsze i ostatnie stopnie schodów na każdym ciągu schodów klatek schodowych są oznakowane. Podmiot zapewnia wstęp do budynku osobie korzystającej z psa asystującego. W sekretariacie znajduje się pętla indukcyjna. Centrum zapewnia matę ewakuacyjną. Do Centrum należy również parterowy pawilon z dostępem do toalety dostosowanej do potrzeb osób o szczególnych potrzebach.


Centrum Pomocy Dzieciom w Gdańsku
(ul. Jana Uphagena 18, 80-237 Gdańsk)

Centrum mieści się w 3-kondygnacyjnym budynku. Przy wejściu do budynku brak informacji o rozmieszczeniu pomieszczeń - alternatywnie informacji na ten temat udziela pracownik Centrum. Parking znajduje się przed budynkiem, w ramach infrastruktury miejskiej (miejsca chodnikowe); brak miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Otoczenie zewnętrzne budynku posiada utwardzoną nawierzchnię. Do budynku i wewnątrz placówki prowadzą schody, co uniemożliwia dostęp osobom z niepełnosprawnością ruchową. Budynek nie posiada oznaczeń wizualno-fakturowych w ciągach komunikacyjnych. Podmiot zapewnia wstęp do budynku osobie korzystającej z psa asystującego. W sekretariacie znajduje się pętla indukcyjna. Centrum zapewnia matę ewakuacyjną. 

Centrum Pomocy Dzieciom w Starogardzie Gdańskim
(ul. Hallera 19A, 83-200 Starogard Gdański)

Centrum mieści się w 3-kondygnacyjnym budynku. Sekretariat oraz biura znajdują się na 2. piętrze; na 1. piętrze umiejscowiono gabinety terapeutyczne i sale szkoleniowe - dostęp do tego poziomu jest możliwy jedynie z pracownikiem Centrum. Przy wejściu do budynku dostępna jest informacja wizualno-dotykowa o rozmieszczeniu pomieszczeń. Parking jest wyposażony w 4 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych, otoczenie zewnętrzne budynku posiada utwardzoną nawierzchnię. Z poziomu chodnika na parter można wejść schodami lub wjechać platformą przyschodową (by z niej korzystać należy wezwać obsługę). Wewnątrz dostępna jest winda prowadząca na wyższe kondygnacje. Urządzenie jest wyposażone w komunikaty głosowe i przyciski opisane pismem Braille'a. Ciągi komunikacyjne zapewniają dostęp do placówki dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Budynek nie posiada oznaczeń wizualno-fakturowych w ciągach komunikacyjnych. Drzwi prowadzące do Centrum na 1. i 2. piętrze z uwagi na rozwiązanie techniczne wymagają użycia bardzo dużej siły do ich otwarcia - alternatywnie klienci mogą skorzystać z dzwonka, by uzyskać pomoc pracownika Centrum. Na obu poziomach znajdują się łazienki dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Podmiot zapewnia wstęp do budynku osobie korzystającej z psa asystującego. Centrum nie zapewnia osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji w alternatywny sposób.