Co robimy?

Dbamy o bezpieczeństwo dzieci w internecie

Mamy świadomość, że problem krzywdzenia dzieci zmienia się pod wpływem postępującego świata. Zagrożenia, których jeszcze kilka lat wcześniej nikt nie mógł sobie wyobrazić, zaczynają w poważnym stopniu wpływać na bezpieczeństwo dzieci. Tak było w przypadku rozwoju nowych technologii: internetu, telefonii komórkowej, portali społecznościowych. Wraz z ich powstawaniem dowiadywaliśmy się, że – oprócz licznych zalet – mogą być używane w celu skrzywdzenia dziecka lub pośrednio się do tego przyczyniać. Program Dziecko w Sieci zajmuje się problemami związanymi z przemocą z wykorzystaniem mediów elektronicznych i internetu, szkodliwymi treściami online, sekstingiem, uwodzeniem online, niebezpiecznymi kontaktami czy nadużywaniem mediów elektronicznych. 

W ramach programu współorganizujemy polską edycję międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu oraz Międzynarodową Konferencję “Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie” poświęconą szerokiemu spektrum zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w internecie. Organizujemy również Digital Youth Forum – konferencję dla młodzieży na temat kreatywnego wykorzystywania nowych technologii.

Prowadzimy również serwisy dziecięce Necio oraz Sieciaki, które wprowadzają najmłodszych w bezpieczne korzystanie z internetu. Publikujemy materiały edukacyjne i informacyjne. Rokrocznie organizowane są kampanie społeczne podnoszące świadomość dzieci i rodziców w obszarze bezpieczeństwa online.

W ramach programu działa również poradnia “Dziecko w Sieci”. W poradni odbywają się konsultacje psychologiczne, terapia indywidualna i grupowa oraz spotkania warsztatowe.