Aktualności

1.12.2018

Przedświąteczna akcja charytatywna Arena.pl i FDDS – „Radość na okrągło”

Arena.pl organizuje przedświąteczną akcję charytatywną „Radość na okrągło”, której celem jest zebranie funduszy na wsparcie działań Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Podczas akcji, trwającej od 1 do 16 grudnia br., platforma przekaże na działania statutowe fundacji 5% z uzyskanej prowizji, ze wszystkich transakcji dokonanych w kategorii „Dziecko”.

więcej

26.11.2018

Apel FDDS w sprawie poprawy sytuacji polskiej psychiatrii dziecięcej

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, w ramach pomocy świadczonej dzieciom po traumatycznych doświadczeniach przemocy i wykorzystywania seksualnego, współpracuje z placówkami psychiatrycznej ochrony zdrowia. Nasze doświadczenia pokazują, że stan polskiej psychiatrii dziecięcej jest alarmujący. Dlatego apelujemy do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego o pilne podjęcie działań zmierzających do poprawy tej sytuacji.

więcej

13.11.2018

Magia świąt zaczyna się… listem od Mikołaja!

Oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Ale każdy może dodać do niej jeszcze odrobinę magii! Już od 5 lat Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wysyła dzieciom (i dorosłym!) personalizowane listy od Mikołaja.

więcej

22.10.2018

Już po raz 15. rozpoczyna się Ogólnopolska Konferencja “Pomoc dzieciom – ofiarom przestępstw”

Strategie pomocy dzieciom, które doświadczyły różnych form przemocy i wykorzystywania. Ochrona praw dzieci uczestniczących w procedurach prawnych. Konsekwencje stosowania kar fizycznych wobec dzieci. Zagrożenia wynikające z kontaktu dzieci z pornografią. Na te i inne tematy będą rozmawiać eksperci podczas 15. Ogólnopolskiej Konferencji „Pomoc dzieciom – ofiarom przestępstw”, która odbywa się 22 i 23 października w PKiN w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i Miasto Stołeczne Warszawa. Konferencja została objęta patronatem honorowym Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Dziecka oraz Ministerstwa Sprawiedliwości. Spotkanie współfinansowano ze środków – Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

więcej

16.10.2018

Rusza Offline Challenge

16 października rusza „Offline Challenge” - akcja społeczna poświęcona problemowi nadużywania internetu i urządzeń elektronicznych przez dzieci i młodzież. Kampania oparta została na formule internetowego „challenge”, czyli wyzwania do podjęcia konkretnego i wymagającego działania. Jej organizatorzy - Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i NASK (tworzące Polskie Centrum Programu Safer Internet) wraz z głównym partnerem Fundacją Orange zachęcają młodych ludzi do podjęcia próby odłączenia się od sieci na 48 godzin. Celem akcji jest skłonienie młodych ludzi do refleksji nad tym, jaką rolę w ich życiu pełni internet.

więcej

12.10.2018

Już cztery Centra Pomocy Dzieciom wspierają dzieci krzywdzone w Polsce!

Do Sieci Centrów Pomocy Dzieciom koordynowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę dołączyła właśnie czwarta placówka. Najnowsze Centrum, otwarte w Białymstoku, prowadzi Stowarzyszenie Klanza. Placówka, jako jedyna na Podlasiu, oferuje kompleksową pomoc: psychologiczną, pedagogiczną, prawną oraz medyczną dzieciom – ofiarom przemocy lub wykorzystywania i ich rodzinom.

więcej